پارتیشن پاراوان اداری

پاراوان اداری

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
4.7/5 - (6 امتیاز)

پاراوان اداری چیست؟

به طور معمول، برای تفکیک فضا به منظور تنوع در یک محیط اداری از پاراوان اداری استفاده می کنند. در واقع پاراوان اداری هم چون پارتیشن اداری متحرک عمل می کند. پاراوان اداری می تواند، در حمایت از تمرکز کارمند، همکاری، صمیمیت و در عین حال دارا بودن حریم خصوصی در فضای اداری، همراه با هزینه مقرون به صرفه و جذابیت بالا به طراحی دکوراسیون محیط کمک کند.

Paravan در واقع یک پارتیشن قابل جا به جایی در انواع سبک ها و با تنوع بالا است که می تواند با ایجاد اصطلاحات جدید و ترسیم و تنوع فضا، با ایده های دیگر طراحی ترکیب شود. پاروان اداری می تواند با طرح هایی با اشکال مختلف هندسی، اشکال خطی، ترکیب شده با هنر منبت کاری ایران، به تصویر کشیدن یک منظره و … وجود داشته باشند.پاراوان تنها محدود به محیط اداری نیستند، بلکه دنیای مدرن امروز این تنوع را ایجاد کرده تا از پاراوان ها در انواع سالن ها، رستوران ها، منازل، اتاق خواب، باشگاه ها و محیط سرویس بهداشتی استفاده شود.

گرچه شاید در نگاه اول همه ما جنبه زیبایی شناسی  پاراوان را مد نظر قرار دهیم، اما پاراوان اداری علاوه بر زیبایی خود دارای جنبه های روان شناختی نیز هست. امروزه از اغلب پاراوان های سه بعدی به منظور جذابیت هر چه بیشتر و تفکیک دو فضا در یک محیط اداری استفاده می کنند.

پاراوان اداری چوبی

تاریخچه پاراوان اداری

نقطه آغاز پاراوان از کشور چین و سپس کشور کره آغاز شد. در چین معمولا خانواده اشراف و نجیب زادگان از پاراوان به منظور زیبایی محیط زندگی خود، مانند تابلویی متحرک استفاده می کردند. در گذشته در کشور چین به منظور ساخت  پاراوان از پارچه های اصیل و گرانبهای ابریشمی استفاده می کردند که معمولا توسط چوب بامبو قاب گرفته شده بودند. علت استفاده از چوب بامبو در پاراوان ها استحکام و مقاومت بسیار بالای این گیاه در برابر فشار و تحرک است.

نکته جالب در نسل اولیه پاراوان در کشور چین، این است که معمولا هر نجیب زاده چینی دارای یک سبک پاراوان چوبی تاشو بود. طراحی پاراوان برای هر نجیب زاده به این صورت بود که قطعات ثابت پاراوان که بر روی یک پایه بود به صورت متوالی سه لتی الی چهار لتی از هم باز می شد و نمای زیبای تزئین شده و هنر پارچه ها و تاریخ غنی چین و کره را به نمایش در می آورد. چینی ها از پاراوان ها به منظور مخفی کردن خدایان خود، ایجاد حریم خصوصی، جدا سازی دو محیط، زیبا سازی منازل و قصر های خود، عدم تابش مستقیم خورشید بر خدایان و… استفاده می کردند.

پارتیشن پاراوان اداری

( 09120399509 )

در اواسط قرن هشتم، به علت نزدیکی و تطابق هنر و تاریخ کشور های شرق آسیا، علاوه بر چین و کره، ژاپن نیز از پاراوان استقبال کرد. ژاپنی ها پاراوان های متحرکی با عنوان پارتیشن های متحرک ساختند. آن ها به کمک چوب، ورق های کاغذ یا ابریشم و لولا هایی از جنس طناب یا بند های چرمی به آن جلوه ایی چشم نواز بخشیدند. ژاپنی های عامل تغییر سبک و تنوع بسیار زیاد در پاراوان ها بودند؛ چرا که آن ها اغلب داستان های تاریخی و حماسی خود را روی لت های پاراوان به صورت داستان به تصویر می کشیدند.

این عامل به علت کیفیت هنری، دکوراسیون محل زندگی آن ها را، لوکس تر، غنی تر و با شکوه تر می کرد.در قرن پانزدهم، اولین مسافرهای انگلیسی چندین نسخه از پارادون ها را  به قاره سبز منتقل کردند. در قرن بعد شرکت های مختلفی در هند، فرانسه و هلند از طراحی و ساختار پاراوان، به عنوان پاراوان اداری استفاده کردند.فرانسوی ها علاوه بر این، از پاراوان در بنا های مذهبی نیز استفاده می کردند.با ورود نسل جدید خانه ها با نام آپارتمان و محدود شدن فضا ها، اولین پاراوان 2 لتی تزئین شده با پارچه ابریشمی، آویز طلا و نقره و هم چنین چرم، توسط نقاشان مشهور به منظور آذین بخشی به محیط کار ناپلئون بناپارت طراحی شد.

در نهایت در قرن بیست و یکم از شکل تکامل یافته پاراوان ، به منظور تفکیک محیط استفاده  می شود. پاراوان های تکامل یافته همراه با استحکام بالا در قرن معاصر طراحی و ساخته می شود. این نوع پاراوان مستحکم بنا به نوع فضا، در همه محیط ها قابل استفاده است.

پارتیشن پاراوان اداری

انواع پارتیشن پاراوان اداری

پاراوان اداری چوبی

این دسته از پاراوان اداری که معمولا سه لتی هستند، از جنس چوب گردو و همراه با قاب های برنجی، ساخته می شوند. پاراوان اداری چوبی معمولا جلوه شیک و لوکس به محیط اداری می دهند و به علت استحکام بالای خود دارای طول عمر بسیار بالایی است. پاراوان چوبی به علت زیبایی خود می تواند با هنر نورپردازی محیط، ترکیب  جالبی را در محیط اداری پدید آورد. هم چنین با قابلیت جا به جایی که دارد، تنوع زیادی به فضای اداری ببخشد.

پاراوان اداری چوبی، با رنگ زیبای خود می تواند فضای جذابی برای محیط اداری ایجاد کند. معمولا متحرک بودن پاراوان اداری چوبی باعث سایش آن نمی شود. با حکاکی برند یا لوگو تجاری بر روی پاراوان اداری نیز می توان با یک تیر چند نشان زد، چرا که پاراوان ها به علت زیبایی و قابلیت جا به جایی خود، می توانند جنبه حیرت انگیز و تبلیغاتی زیادی داشته باشند.

پاراوان اداری

پاراوان اداری فلزی

پاراوان اداری فلزی که معمولا اغلب ما آن را با عنوان پاراوان پزشکی می شناسیم؛ توسط فلزی مستحکم از جنس آهن، آلومینیوم و … احاطه شده است. از پاراوان اداری فلزی، معمولا در انواع کارگاه ها، کارخانه ها، محیط آزمایشگاهی به منظور تفکیک موقت فضا استفاده می شود. البته می توان با حک کردن برند یا لوگو تبلیغاتی و یا ارگانی، دیگران را از اهداف، خدمات و حیطه وظایف محیط اداری خود، آگاه کرد. این نوع پاروان، نقش مهمی در تفکیک فضا در کمترین زمان به منظور افزایش تمرکز افراد دارد. این دسته از پاراوان ها قابلیت شست و شو نیز دارند.

از دیگر پاراوان های اداری می توان به پاراوان اداری شیشه ای، پاراوان اداری MDF، پاراوان اداری سه بعدی و … اشاره کرد.

پارتیشن پاراوان اداری

( 09120399509 )

نقش پاراوان اداری در محیط اداری

تضمین امنیت و تمرکز محل کار برای کارفرمایان و کارمندان است. پاراوان اداری در یک محیط اداری نقش مهمی در زمینه بهداشت محیط اداری، ایمنی صنعتی اداری، توانبخشی کارمندان، ایجاد فضای جدا برای افرادی با مسئولیت مشترک و… دارد. صد البته که طراحی و ساخت پاراوان از لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه نیز است.

این محصول بسیار عالی که از لحاظ کیفیت، دست کمی از پارتیشن اداری تک جداره ندارد، می تواند عامل مهمی در مدرنیته شدن محیط اداری شما باشد. پاراوان اداری، هم چون پارتیشن اداری ارزان  می تواند یک محیط اداری را از شرایط حال حاضر نجات دهد؛ چرا که همان طور که گفته شد پاراوان اداری علاوه بر اهداف تزئینی خود، می تواند عامل تفکیک دو فضا در محیط اداری، سالن زیبایی، بوتیک، پاسیو، مرز آشپزخانه و محیط اداری و … باشد.

پاراوان اداری فلزی

مزایا پاراوان اداری

  • امکان جابه جایی در پاراوان اداری
  • رفع نیاز یک محیط اداری در کمترین زمان
  • بدون نیاز به اندازه گیری
  • نصب آسان
  • زیباسازی محیط اداری

 

معایب پاراوان اداری

  • عدم جلوگیری از اتلاف دما
  • نداشتن قابلیت عایق صوت
  • فراهم کردن بستر در صورت حریق

تفاوت پاراوان اداری و پارتیشن اداری در یک نگاه

پارتیشن اداری پاراوان اداری عنوان ردیف
بالا متوسط دوام 1
متوسط بالا تنوع 2
متوسط رو به بالا بالا زیبایی 3
دارد دارد امکان جابه جایی 4
هست نیست ضد رطوبت 5
هست نیست ضد حریق 6
قابل حمل بسیار سبک وزن 7
در صورت دوجداره بودن هست. نیست عایق صوت 8
مقرون به صرفه ارزان قیمت 9

نتیجه گیری

پاراوان اداری یا پارتیشن اداری، امروزه در اغلب محیط های اداری متداول می باشد. این محصول در عین سبک بودن می تواند بسیاری از نیاز های یک محیط اداری را هم چون پارتیشن اداری رفع کند. برای انتخاب بین گزینه پاراوان اداری و پارتیشن اداری در نگاه اول نیاز های محیط اداری، سلایق و بودجه، مد نظر افراد است که جدول طراحی شده در مبحث بالا می تواند تا حدودی به انتخاب شما کمک کند.

گروه تولیدی نماپارت با فعالیت نزدیک به 15 سال در صنعت دکوراسیون داخلی و پارتیشن اداری، امروزه بیش از پیش با ارائه خدمات تخصصی تر به توسعه و اجرای طرح های خلاقانه می پردازد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید( 09120399509 )

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان جهت نصب پارتیشن

فقط کافیه تماس بگیری

دیوار کوب تمام mdf