پارتیشن اداری آلومینیومی چیست؟

پارتیشن اداری آلومینیومی
در این مطلب خواهید خواند... پارتیشن آلومینیومی چیست؟ شاخص های ارزیابی کیفیت پروفیل آلومینیومی و پارتیشن اداری آلومینیومی، مزایا و معایب پارتیشن آلومینیومی، کاربرد و محدودیت استفاده از پارتیشن آلومینیومی

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
4.9/5 - (10 امتیاز)

پارتیشن آلومینیومی چیست؟

پارتیشن اداری می تواند به عنوان یک حائل جدا کننده فضا تعریف شود و به منظور تقسیم یک اتاق یا بخشی از اتاق استفاده شود. پارتیشن ها با ساختار دیوارهای بدون بار طراحی می شوند و ممکن است از نوع تاشو، جمع شونده یا ثابت باشد. یکی از انواع پارتیشن ها، پارتیشن آلومینیومی است.

یک پارتیشن اداری آلومینیومی مناسب، تمام فضای اداری را به بهترین شکل تقسیم می کند و از لحاظ دید و صدا به محیط امنیت می دهد. این دسته از پارتیشن های اداری از  نظر وزنی سبک و دارای هزینه ساخت ارزان تر و فضای اشغال شده کمتری هستند و به راحتی و در هر موقعیتی طراحی و ساخته می شوند.

پارتیشن اداری آلومینیومی ساخته شده از مواد عایق سبک، صاف، یکنواخت، یکدست و با دوام است که از نظر طبیعت ساده، آسان و اقتصادی در ساخت و ساز می باشد. مقاومت کافی در برابر آتش، گرما، رطوبت، مورچه سفید یا قارچ و … از دیگر مزایایی است که پارتیشن اداری آلومینیومی را نسبت به سایر پارتیشن ها مستثنی می کند.

پارتیشن اداری آلومینیومی

( 09120399509 )

برای رفع نیازهای متنوع مشتری، پارتیشن آلومینیومی در مشخصات مختلف با قیمت بسیار رقابتی با سایر محصولات ارائه می شود. فلزات قابل اطمینان، برای ارائه کیفیت برتر خدمات پارتیشن آلومینیومی فعالیت دارد. پارتیشن اداری آلومینیومی فضایی را برای افراد فراهم می کند، چه از درون و چه در خارج از یک سازمان اداری گرد هم آیند و راهکارهای جدیدی را برای همه چالش ها ابداع کنند.

بنابراین، طراحی یک محیط از ضروری ترین نوآوری های یک محیط اداری است. نصب پارتیشن اداری توانایی یک شرکت را برای ابداع راه حل های جدید تقویت می کند و دامنه خلاقیت یک محیط اداری را پشتیبانی می کند و با سازمان بندی محیط اداری سبب می شود تا پرسنل اداری همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند و نظم و انضباط در محیط شرکت حکم فرما باشد.

پانل های پارتیشن آلومینیومی مخصوص اهداف مختلفی از قبیل پارتیشن،اتاقک، درب و پنجره های دیواری طراحی شده است. این پانل های آلومینیومی در چندین رنگ، اندازه و درجه حرارت مقاوم در برابر آتش (FR) در دسترس هستند. پانل های پارتیشن آلومینیومی یک جایگزین عالی برای پانل های چوبی معمولی است چرا که پارتیشن های آلومینیومی دوام بیشتری دارند و استفاده و نصب آنها راحت تر است.

پارتیشن آلومینیومی

شاخص های ارزیابی کیفیت پروفیل آلومینیومی و پارتیشن اداری آلومینیومی

ضخامت: معمولا پارتیشن اداری آلومینیوم 10 الی 123 میلی متر است. البته این ضخامت ممکن است برای استفاده در ساخت قاب های آلومینیومی برای کار های تلفیقی، در های آلومینیومی، فشار باد و آب متفاوت باشد.

مقاومت کششی: مقاومت کششی باید برابر یا بیشتر از 157 N / mm باشد، استحکام عملکرد پارتیشن اداری آلومینیمی باید برابر یا بیشتر از 108 N / mm² باشد.

روش آزمایش: هنگام خم شدن متوسط ​​پروفیل ها، باید بتواند پس از رها شدن به وضعیت خود برگردد.

مقیاس رنگ: یکی از شاخص های ارزیابی و مشخصات پارتیشن آلومینیومی مرغوب، رنگ بین دو انتها آلومینیوم است اگر پروفیل دارای یک انحراف کروماتیک رنگ آشکار باشد. آن محصول نامطلوب است.

مسطح بودن: دقت در  سطح پروفیل آلومینیوم از شاخص های یک پارتیشن اداری مطلوب است، در پروفیل استفاده شده در ساخت پارتیشن نباید خمیدگی یا شکاف وجود داشته باشد. پروفیل مرغوب موجب استحکام پارتیشن اداری می شود.

سطح براق: هیچ گونه حباب باز (سفید) و خاکستر (سیاه) روی سطح مشخصات آلومینیوم نباید وجود داشته باشد. وجود هر گونه حباب کاهش براقی محصول و عدم مرغوبیت پارتیشن را به دنبال خواهد داشت.

درجه آنودایزاسیون: ضخامت فیلم آنودایز شده باید برابر یا بیشتر از 10 میکرومتر باشد. ضخامت فیلم معین شده از شاخص های مرغوبیت ساخت پروفیل آلومینیومی و پارتیشن آلومینیومی است.

نصب پارتیشن آلومینیومی

کاربرد و محدودیت استفاده از پارتیشن اداری آلومینیومی

با استفاده از پارتیشن اداری آلومینیومی ، می توان دیواره پارتیشن اداری ثابت  یا متحرک را بر روی یک قاب ایجاد کرد، تا ساختار به مراتب سفت و سخت داشت.  هم چنین می توان به کمک آن ها،  به عنوان عامل اتصال دهنده و تلفیقی استفاده کرد. پارتیشن اداری آلومینیومی معمولا با انواع پارتیشن اداری شیشه ای یا پارتیشن اداری MDF تلفیق می شود و بر جذابیت هر چه بیشتر محیط اداری می افزاید.

پارتیشن اداری آلومینیومی کاربرد فراوانی دارد و می توان از آن در ایجاد اتاق های اداری ، صندوق های فروشگاه، میز پرداخت، جداسازی اتاق در سالن های تولید، پنجره های فروشگاه ثابت و بزرگ یا کوچک، پنجره های ثابت در قسمت بالای دریچه سرویس های اداری، نوارهای نصب شده برای پر کردن سایر سیستمهای پنجره، کیوسک و … استفاده کرد.

پارتیشن اداری آلومینیومی می تواند، انواع پارتیشن اداری دو جداره و تک جداره داشته باشد. معمولا پارتیشن اداری دو جداره از دو دیواره از جنس آلومینیوم فشره ساخته می شوند. آنچه که پارتیشن اداری دوجداره را از تک جداره متمایز می کند مقاومت بالا و خاصیت اکوستیک آن است.

پارتیشن اداری آلومینیوم علاوه بر تفکیک فضا می تواند با محیط های مختلفی هماهنگ شود و در برخی از قسمت ها با عنوان ترکیب در اتصالات پارتیشن ظاهر شود. پارتیشن آلومینیومی قابلیت شست و شو با مقاوت نسبتا بالایی دارد از این رو از این دسته از پارتیشن های در ساختار و تفکیک فضا در مطب ها و آزمایشگاه ها استفاده می شود. زیرا به سادگی قابل ضد عفونی شدن هستند و معمولا واکنش کمتری نسبت به زنگ زدگی و خوردگی دارند.

یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین نوع پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن دوجداره آلومینیوم آنودایز است که به همراه شیشه های سکوریت نشکن و با نوار سیلیکونی، داخل فریم پارتیشن قرار میگیرد. استفاده نوار سیلیکونی در ساختار پارتیشن از اهمیت خاصی برخوردار است؛

چرا که ضریب شکستن شیشه ها در این دسته از پارتیشن ها  بسیار پایینتر خواهد آمد و لبه های شیشه سکوریت که به ضربه بسیار حساس هستند با استفاده از نوار سیلیکونی، نسبت به ضربه مقاوم خواهند شد, مزیت بعدی این است که نوار سیلکونی باعث می شود، درز و شکافی بین شیشه و قاب آلومینیومی وجود نداشته باشد، این خاصیب سبب آکوستیک شدن پارتیشن خواهد شد.

پارتیشن اداری آلومینیومی

مقایسه انواع پارتیشن اداری

ردیف عنوان پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن اداری MDF پارتیشن اداری آلومینومی
1 استحکام متوسط بالا بسیار بالا
2 تنوع بسیار بالا کم متوسط
3 عایق صوت می باشد می باشد می باشد
4 عایق گرما می باشد به مراتب کمتر کمتر
5 قابلیت شست و شو دارد ندارد دارد
6 میزان خلاقیت بالا متوسط متوسط رو به بالا
7 سند بلاست دارد ندارد ندارد
8 مقاومت در برابر رطوبت بالا متوسط رو به پایین نسبتا بالا
9 قیمت گران ارزان مقرون به صرفه

مزایا پارتیشن آلومینیومی

1- سبک و استحکام بالا، تنوع، انعطاف پذیری

2- نصب آسان

3- عملکرد تهویه هوا مناسب

4- دوام بسیار بالا

5- عایق صوت

6- مقاومت در برابر رطوبت

7- عملکرد هوایی خوب

8- مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن و عدم نیاز به رنگ آمیزی

9- هزینه تعمیر و نگهداری اندک

10- ظاهر جذاب

11-انواع رنگ های موجود فناوری تصفیه سطح پروفیل آلومینیوم می تواند افراد مختلف با نیازهای زیبایی شناسی مختلف را راضی کند.

پارتیشن اداری آلومینیومی

( 09120399509 )

معایب پارتیشن آلومینیومی

شاید می توان گفت بزرگ ترین ضعف پارتیشن آلومینیومی، عایق نبودن آن در برابر گرما است. این مشکل چند سالی هست که جبران شده؛ زیرا می توان توسط نوار بند پلی آمید ضعف حرارتی آلومینیوم را جبران کرد. نوار بند پلی آمید گرما را تا 220 درجه و سرما تا 50 درجه تحمل می کنند. در این مسیر، لایه بینابینی ما بین لایه بیرونی از قاب و رسوب تقسیم به وجود می آید.

خرد کردن بند پلی آمید بین قاب داخلی و خارجی و لایه رسوب باعث می شود این لایه ها در مقابل گرما و سرما مقاوم باشند. در حقیقت استراحت های حرارتی با دو لایه داخلی و خارجی ساخته می شوند که به همراه بندهای پلی آمید به یکدیگر وصل می شوند.

گروه تولیدی نماپارت با فعالیت نزدیک به 15 سال در صنعت دکوراسیون داخلی و پارتیشن اداری، امروزه بیش از پیش با ارائه خدمات تخصصی تر به توسعه و اجرای طرح های خلاقانه می پردازد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید( 09120399509 )

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان جهت نصب پارتیشن

فقط کافیه تماس بگیری

دیوار کوب تمام mdf