پارتیشن اداری شیشه ای چیست؟

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
5/5 - (10 امتیاز)

این جنس از پارتیشن اداری که در قرن بیست و یکم توجه زیادی را به خود جلب کرده است. همان دیوار شیشه ای محسوب می شود، که علاوه بر تفکیک فضا، دارای خواص آکوسیتک، نور طبیعی و … است. نصب پارتیشن اداری شیشه ای در یک دفتر اداری سبب می شود تا کارکنان یک محیط در برابر عواملی بیرونی مانند گرد غبار، حشرات در امان باشند. پارتیشن اداری شیشه ای قابلیت تلفیق با پارتیشن های اداری دیگری نظیر پارتیشن اداری آلومینیومی، پارتیشن اداری ام دی اف و … را دارد.

انواع پارتیشن های اداری شیشه ای

 

ردیف نام پارتیشن توضیح
1 پارتیشن اداری شیشه ای آلومینیوم استیل به پارتیشن شیشه ای دو جداره یا تک جداره با فریم آلومینیوم گویند.
2 پارتیشن اداری شیشه ای فریم لس این دسته از پارتیشن ها فاقد فریم هستند از جنس پروفیل آلومینیوم ساخته شده اند، و دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند.
3 پارتیشن اداری شیشه ای رنگی همان طور که از نام این دسته از پارتیشن ها پیداست، نصب پارتیشن اداری شیشه ای به چند رنگ مختلف علاوه بر تفکیک فضا باعث جلوه و زیبایی چندین برابر محیط اداری می شود.
4 پارتیشن اداری شیشه ای متحرک این دسته از پارتیشن های اداری از پنل های شیشه ای ساخته شده است، که آزادانه قابلیت حرکت دارند. نصب پارتیشن اداری شیشه ای متحرک بسیار آسان بوده است و قابلیت جا به جایی را دارا است.
5 پارتیشن اداری شیشه ای و استیل استیل آلیاژی است که زیبایی و جلوه خاصی به پارتیشن اداری شیشه ای می دهد، از این رو طرفداران نصب پارتیشن اداری شیشه ای علاقه زیادی به تلفیق پارتیشن اداری شیشه ای و استیل دارند.
6 پارتیشن اداری شیشه ای تک جداره ضخامت این دسته از پارتیشن های اداری معمولا 8 میلی متر است. که می توان بر روی آن لوگو دفتر اداری را پیاده سازی کرد.
7 پارتیشن اداری شیشه ای دوجداره این گونه از پارتیشن اداری دو جداره عایق دما و آکوستیک هستند و می توانند یک دفتر اداری را تبدیل به یک حریم خصوصی و امن کنند.

پارتیشن اداری شیشه ای

جنس پارتیشن اداری شیشه ای

از آنجایی که منشا پارتیشن اداری شیشه است، باید بدانیم که شیشه از چه ترکیباتی تشکیل شده است. شیشه از ترکیباتی نظیر کربنات، آهک و سیلیس تشکیل شده است. اگر در ترکیب ذکر شده عناصری نظیر منیزیم و سدیم اضافه شود ساختار شیشه مستحکم تر خواهد شد. شیشه های مستحکم و مقاوم گزینه بسیار مناسبی به جهت ساخت پارتیشن اداری شیشه ای هستند. پارتیشن اداری شیشه ای می تواند فریم یا قابی از جنس  Mdf یا آلیاژ های مختلف، به منظور  تلفیق با دیگر پارتیشن های اداری و یا تسهیل در نصب پارتیشن اداری داشته باشد. معمولا اغلب در های شیشه ای آکاردئون این دسته از پارتیشن اداری را شامل می شوند. پارتیشن اداری شیشه ای بدون فریم یا فریم لس نیز وجود دارد که فاقد هر گونه اجزای اضافی است. این دسته از پارتیشن های اداری با ساختار زیبا و بدون نقص خود جلوه زیبایی به دفتر اداری می دهند. پارتیشن اداری شیشه ای از جمله پارتیشن هایی به شمار می رود که سابقه کمی نسبت به دیگر پارتیشن ها دارد، اما این دسته از پارتیشن ها به علت نصب آسان، قابلیت جابه جایی، سبک بودن و … اکنون علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده اند.

کاربرد و محدودیت استفاده از پارتیشن های اداری شیشه ای

با نصب پارتیشن های اداری شیشه ای می توان در کمترین زمان اقدام به تفکیک فضاهای مختلف اداری کرد. پارتیشن اداری می تواند نقاط پرت یک محیط اداری را تبدیل به یک فضای اداری به منظور حریم خصوصی کارمند کند. جنس شفاف پارتیشن شیشه ای به مراتب بهتر از مکعب گچی شش وجه ای است. نصب پارتیشن شیشه ای ظاهر حرفه ای تری به یک محیط کاری خواهد داد. هنگامی که یک دفتر اداری دارای پارتیشن شیشه ای است، آن دفتر را تبدیل به یک محیط  مدرن و شیک می کند. وقتی مدیر یک مجموعه اداری می تواند افراد واقعی پشت میز کار خود را ببیند حس جدیدی را تجربه خواهد کرد. پارتیشن اداری شیشه ای هم چنین می تواند برای مشتری یا مشتریان یک شرکت احساس بازتر و در دسترس تری ایجاد کنند و باعث شوند مشتری های آینده نگر آرام تر و در نتیجه صحبت و انجام کار راحت تر باشند.

پارتیشن اداری شیشه ای می تواند با موفقیت در ایجاد یک فضای خصوصی در یک محیط شلوغ اداری، با استفاده از ترکیب شیشه ای مشجر برفی یا پارتیشن رنگی شیشه شود. پارتیشن اداری شیشه ای هم چنین می تواند در پایین آمدن سطح سر و صدا کمک کند. در حقیقت، پارتیشن های شیشه ای دو جداره از جمله مؤثرترین ها در جلوگیری از آلودگی صوتی هستند. حفظ حریم خصوصی یک مزیت بزرگ از پارتیشن های شیشه ای در یک دفتر است پارتیشن شیشه ای قابلیت این را دارد که دفاتر و اتاق های کوچک تر جداگانه ای را برای تیم های جداگانه ایجاد می کنند. این موضوع بدین معناست که جلسات تیم می تواند بدون توجه به بقیه دفتر انجام شود و گفتگوی کلی بین همکاران لازم نیست که برای سایر کارمندان قرار بگیرد. امروزه پارتیشن های شیشه ای را با نام بیلبورد تبلیغاتی یاد می کنند زیرا این قابلیت را در اختیار طراحان دکوراسیون و مدیران یک مجموعه اداری قرار می دهد که قادر خواهند بود با سندبلاست آرم شرکت را بر روی پارتیشن های شیشه ای ایجاد کنند. پارتیشن های شیشه ای یک کار فوق العاده ای را برای به حداکثر رساندن ضربه و پراکندگی نور طبیعی است، زمانی که جنس پارتیشن شیشه ای و شفاف باشد جلوه ای قدرتمند به فضای اداری می دهد. اضافه کردن پارتیشن های شیشه ای به یک محیط کار حال و هوای پیشرفت را در فضای اداری فراهم می کند. همچنین با افزایش استفاده از نور طبیعی موجب صرفه جویی در هزینه می شود و در نتیجه هزینه انرژی کاهش می یابد.

پارتیشن شیشه ای میزان استفاده از هر نوع نور مصنوعی را به حداقل می رساند. این واقعیت باعث می شوند که نور طبیعی به طور صحیح در سراسر محیط اداری پراکنده شود از این رو شرکت می تواند قبض برق سبک تری را در طول سال داشته باشد. پارتیشن های اداری شیشه ای با توجه به ویژگی های خود  واقعاً مقرون به صرفه هستند و می توانند هر فضایی را تغییر دهند و این یعنی در هنگام تعویض و تخلیه فضای اداری و  تنظیم و ایجاد مجدد یک فضای تازه اداری بسیار آسان است و نیازی به هزینه های هنگفتی ندارد. شاید تنها دل نگرانی اغلب مدیران یک مجموعه اداری بحث ترک خوردن یا شکستن پارتیشن اداری شیشه ای است، در صورتی که از شیشه سکوریت لمینیت استفاده شود. احتمال شکستگی پارتیشن اداری شیشه ای به حداقل می رسد.

پارتیشن اداری شیشه ای

مزایای پارتیشن اداری شیشه ای

  • قابلیت شست و شو آسان پارتیشن اداری شیشه ای
  • سرعت نصب بالا پارتیشن اداری شیشه ای
  • قابلیت جا به جایی پارتیشن اداری شیشه ای
  • خلاقیت بالا در پارتیشن اداری شیشه ای
  • جذابیت ظاهری پارتیشن اداری شیشه ای
  • انعطاف پذیری پارتیشن اداری شیشه ای
  • تنوع در رنگ و طرح پارتیشن اداری شیشه ای
  • امکان مونتاژ و دمونتاژ (تلفیق با سایر پارتیشن های اداری) در پارتیشن اداری شیشه ای

معایب پارتیشن های اداری شیشه ای

در احتمالات بسیار کم و طول مدت زیاد ممکن است پارتیشن اداری شیشه ای دچار ترک خوردگی یا شکستگی شود.

پارتیشن اداری شیشه ای

مقایسه پارتیشن اداری شیشه ای و پارتیشن اداری  MDF

ردیف عنوان پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن اداری MDF
1 قابلیت عایق صوت دارد دارد
2 میزان خلاقیت خلاقیت در شیشه به مراتب بالاتر است دارد
3 قابلیت شست و شو به مراتب بهتر و بیشتر دارد
4 مقاومت مقاومت متوسط مقاومت بالا
5 قابلیت عایق گرما دارد دارد
6 سندبلاست دارد ندارد
7 قیمت نسبت به دیگر پارتیشن ها از قیمت بالاتری برخوردار است. نسبت به دیگر پارتیشن ها از قیمت کمتری برخوردار است.

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان جهت نصب پارتیشن

فقط کافیه تماس بگیری

دیوار کوب تمام mdf