پارتیشن اداری ثابت چیست؟

پارتیشن-اداری-ثابت

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
5/5 - (4 امتیاز)

طراحی دکوراسیون داخلی، پارتیشن اداری و نصب آن بر بهره وری کارمندان تأثیر زیادی می گذارد. پارتیشن اداری دارای انواع مختلفی مانند تک جداره، دو جداره، پارتیشن اداری  MDF  و …  است. در واقع می توان گفت پارتیشن ها را می توان بر اساس جنس، بافت، ثابت، متحرک و … تقسیم کرد. پارتیشن اداری ثابت در واقع نقش یک دیوار عایق و لوکس را در یک دفتر اداری ایفا خواهد کرد. در واقع می توان گفت نصب پارتیشن اداری ثابت علاوه تفکیک دو فضای اداری هم چون بیلبورد تبلیغاتی محصولات، اقدامات یک محیط اداری، اقامتی را نشان خواهد داد.

سیستم پارتیشن های اداری ثابت در طراحی فضاهای منعطف اداری نقش اساسی دارند. نصب آن به این معنی است، که می شود محیط اداری را بدون تغییر در بیس و پایه فضا اداری تفکیک فضا کرد و شاهد تغییر و تحول اساسی بود. نصب این مدل پارتیشن سبب می شود تا مدیران یا معماران یک مجموعه اداری به منظور فضا سازی یک محیط اداری در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند. البته درست است که، پارتیشن اداری گاهی با هزینه بالایی نصب می شود، اما این هزینه کل طول عمر یک پارتیشن اداری ثابت است. در واقع می توان گفت در مقایسه با هزینه ساخت یک دیوار کلاسیک، نصب پارتیشن اداری ثابت از مبلغ کمتری در زمینه تعداد کارگر دارد پس در نتیجه بسیار مقرون به صرفه تر از ساخت یک دیوار کلاسیک است. در یک دفتر برنامه باز، حریم خصوصی می تواند به یک مسئله تبدیل شود. عدم وجود دیوارهای عایق می تواند به معنای افزایش سطح نویز باشد، که می تواند برای برخی از کارکنان دلهره آور و ناامیدکننده باشد. برای حل این مشکل تنها باید با نصب این مدل اقدام به جداسازی و تفکیک دو فضای اداری کرد.

پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن های اداری ثابت چگونه عمل می کند؟

نصب پارتیشن اداری ثابت راهی آسان برای تقسیم یک فضای بزرگ یا تغییر مسیر و ایجاد یک راه مخفی در یک فضای پرازدحام اداری است. طبق تعریف، یک دیوار ثابت یک پارتیشن تک جداره یا دوجداره را شامل می شود، که برای پشتیبانی و عایق بودن محیط اداری  طراحی شده است. این مدل پارتیشن به طور معمول به کف پوش و تیرچه های سقفی یا تیرچه های که سقف فوقانی متصل می شود. با اتصال و نصب پارتیشن های اداری ثابت در نقاط معرفی شده هم چون یک دیوار مستحکم سبب تفکیک دو فضای اداری، عایق شدن محیط اداری، شکیل شدن دو محیط اداری و … می شود.

نصب پارتیشن ثابت راه حل مناسبی برای صاحب مشاغل فضای اداری است، زیرا سبب می شود در صورت فسق اجاره نامه یک محیط اداری، مدیر محیط اداری با حذف پارتیشن اداری بدون دغدغه محیط اداری را در سالم ترین حالت تحویل صاحب ملک دهد.

امکانات پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن اداری تک جداره ثابت قابلیت نصب سوئیچ و تعداد محدودی سوکت تلفن را فراهم می کند،  این امکان سبب تسهیل در چینش و دکوراسیون محیط اداری خواهد شد. پارتیشن اداری دوجداره ثابت علاوه بر امکانات فوق  قابلیت نصب پرده کرکره ای را به مدیران مشاغل خواهد داد. نصب  پارتیشن شیشه ای به علت ساختار خود نیازمند تمیز کردن بیش از حد نیست. پارتیشن دوجداره شیشه ای به صورت شفاف، نیمه شفاف و مات وجود دارد. انتخاب هر کدام از این ها رابطه مستقیمی با سلیقه افراد میزان امنیت حریم خصوصی افراد دارد.
این مدل ها را می توان به همراه در های تک پانل یا دو پانل نصب کرد. متداول ترین نوع پارتیشن ثابت اداری، در های کشویی، لولایی هستند، که تلفیقی از پارتیشن ثابت و متحرک را به تصویر می کشند. این دسته را می توان در مجتمع های تجاری، بانک ها، ساختمان های شهری، کارخانه ها، باشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و علمی و … استفاده کرد.

پارتیشن اداری ثابت

انواع پارتیشن ثابت

پارتیشن اداری شیشه ای ثابت:

پارتیشن اداری شیشه ای بدون فریم یا قاب دار، عامل مدرنیته شدن هر دفتر اداری است. نصب پارتیشن اداری شیشه ای ثابت ضمن حفظ حریم خصوصی محیط اداری، ظاهر فضای باز محیط اداری را حفظ می کند. این مدل برای دفاتر اداری که می خواهند از نور طبیعی استفاده کنند، گزینه بسیار مناسبی است. از آن جایی که این مدل شیشه ای است، می توان منبع مهم نور طبیعی در یک محیط اداری باشد، و نور طبیعی را به تساوی در سراسر محیط اداری تقسیم کند. این مدل از جمله جدید ترین، شیک ترین گزینه ها برای ایجاد یک فضای اداری چشم نواز هستند.

 

پارتیشن اداری آلومینیومی:

طرحی بسیار ساده برای نصب در یک محیط اداری هستند. پارتیشن اداری  قاب دار آلومینیومی به سرعت قابل نصب هستند.  هم چنین این دسته از مقاومت بالایی در آتش برخوردار است.

 

پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن اداری ضد حریق:

اغلب پارتیشن اداری دوجداره عایق و ضد حریق هستند. اما پارتیشن ثابت که نقش یک دیوار را در یک محیط اداری ایفا می کند، باید درجه امنیت بسیار بالایی داشته باشد. این مدل از آستانه تحمل بسیار بالایی در برابر آتش برخوردار است.

پارتیشن اداری MDF:

این مدل در قسمت های مختلف محیط اداری می تواند جنبه زیبایی داشته باشد. هنر و جذابیت پارتیشن چوبی یا MDF بر هیچ کس پوشیده نیست. از آنجایی این مدل از تنوع، آستانه تحمل و قیمت مقرون به صرفه برخوردار است. از این دسته علاوه بر محیط اداری در کارخانه ها یا انبارها استفاده می شود. پارتیشن اداری MDF ثابت معمولا از  یک چارچوب بزرگ فلزی ساخته می شود. هم چنین می توان به منظور استحکام هر چه بیشتر پارتیشن اداری MDF ، آن را لمینت کرد.

پارتیشن اداری متصل به کمد اداری:

یکی از جدیدترین ترکیبات هوشمندانه در نصب پارتیشن اداری اتصال آن ها با کمد های اداری است. کمدهای اداری باعث بالا رفتن استفاده بهینه از فضای موجود می شود. در واقع نیاز به فایلینگ در ادارات مختلف دیده می شود، استفاده از پارتیشن های کمد دار در یک محیط اداری در واقع  یک تیر و چند نشان است.

پارتیشن ثابت تلفیقی:

از پارتیشن اداری تلفیقی می توان برای ساخت پارتیشن از جنس شیشه و ام دی اف استفاده کرد.

پارتیشن اداری ثابت

مزایای استفاده از از این نوع  پارتیشن

  • تقسیم فضا به دفاتر جداگانه
  • استفاده موثر از کمترین فضا
  • استفاده از طرح ها و خلاقیت های مختلف
  • اصلاح فضای اداری با پارتیشن ثابت اداری
  • ایجاد عایق مطمئن صوت و دما
  • مقرون به صرفه بودن ساخت

 

مقایسه پارتیشن ثابت  و دیوار کلاسیک در یک نگاه

پارتیشن اداری ثابت دیوار کلاسیک عنوان ردیف
زیاد بسیار کم تنوع 1
زیاد کم خلاقیت 2
بالا بسیار بالا استحکام 3
هست نیست عایق صوت 4
هست هست عایق دما 5
متوسط بالا دوام 6
قابل جا به جایی بسیار سنگین/ غیر قابل جا به جایی بدون تخریب وزن 7
به مراتب ارزان تر با توجه به بررسی جنبه های مختلف گران تر است. هزینه 8

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان جهت نصب پارتیشن

فقط کافیه تماس بگیری

دیوار کوب تمام mdf