پارتیشن اداری تا چه حد بر دکوراسیون داخلی تاثیر دارد؟

پارتیشن اداری

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
4.9/5 - (8 امتیاز)

در هر دفتر، کوچک یا بزرگی، مدیریت فضای کاری مانند جنگ برای پیروزی است. بنابراین دکوراسیون داخلی مناسب و نصب پارتیشن اداری به منظور تفکیک فضای اداری نقش مهمی بر سیستم مشتری مداری، روان شناختی کارمندان و زیبا سازی فضای اداری دارد.در سالهای اخیر، تغییر زیادی در طراحی پارتیشن های داخلی و نصب پارتیشن اداری رخ داده است. مطمئناً از پارتیشن اداری آجری ساده یا نصب پارتیشن اداری ورق های POP  سیمانی مسیری نسبتا طولانی طی شده است.

این روزها در اداره های مدرن و شیک، پارتیشن ها فقط تقسیم کننده فضا نیستند، بلکه در طراحی فضا نیز دارای ویژگی و تاثیرات زیادی هستند. پیشرفت در معماری و روش ساخت و ساز، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی را بسیار تحت تأثیر قرار داده و زمینه را برای ایجاد طراحی بیشتر در نتیجه فضاهای بزرگ تر ایجاد کرده است.

در پی فناوریهای نوین و استفاده از مواد مختلف، ایده های خلاقانه و … تقریباً تعداد نامحدودی از پارتیشن های اداری طوفان بزرگی را در بازار فروش به وجود آورده اند. طراحی های هر چه  بیشتر و خلاقانه تر، نصب آن را بسیار جالب و مورد توجه قرار داده است. نصب پارتیشن اداری مات، شفاف، کاربردی، تعاملی، رنگارنگ، رسمی، کلاسیک یا عجیب و غریب بر جذابیت و دیده شدن یک محیط اداری می افزاید.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ سازی و ترکیب رنگ ها در یک فضای اداری به صورت خلاقانه و هنرمندانه تعریف می شود.دکوراسیون داخلی به هنر و دانش ساخت فضای داخلی دلپذیرتر و کاربردی تر برای ساکنان آن اشاره دارد و این  در حالی است، که نمای بیرونی یک ساختمان گاهی می تواند در دکوراسیون داخلی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.دکوراسیون و طراحی داخلی به عنوان یک هنر ترکیبی دیده می شود.

زیرا به طراحان و معماران نیاز دارد تا قطعات مختلفی را با هم جمع کنند، تا یک نمای شیک را شکل دهند. آنها هر بخشی از نمای اتاق یا کفپوش ها در بعضی موارد گرفته طوری طراحی می کنند که نقش  قفسه کتاب یا ضربه گیر را ایفا کنند. معمولا طراحان دکوراسیون داخلی و معماران سعی می کنند به کمک پارتیشن اداری و نصب پارتیشن اداری در فضای اداری، فضای های مختلف را تفکیک کنند و به مدرنیته شدن یک دفتر اداری کمک کنند.فضاسازی و زیباسازی یک محیط اداری امروزه پارتیشن اداری مدرن یکی از مواردی است که پیش از پیش در دکوراسیون اداری رواج دارد.

تنوع و تعییرات محسوس و نامحسوس، هزینه مقرون به صرفه، ایجاد فضا و درد سر کمتر نصب و در مقابل تغییر چشمگیر در دکوراسیون داخلی همه و همه سبب محبوبیت پارتیشن اداری در یک محیط اداری شده است. نکته حائز اهمیت در مبحث پارتیشن اداری این است که بررسی ها نشان داد که انتخاب دکوراسیون داخلی مناسب باعث افزایش 25 درصدی راندمان کاری و بهره وری کارکنان یک محیط اداری می شود.

نمونه پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری در دکوراسیون اداری چه نقشی دارند؟

پارتیشن اداری در انواع مختلفی وجود دارند، که می توانند با تلفیق هنر دکوراسیون داخلی فضای محیط آپارتمان یا محیط اداری را تغییر دهند، نصب پارتیشن اداری را می توان به انواع مختلفی ساده، تزئینی، ثابت، متحرک، و … تقسیم بندی کرد.

نصب پارتیشن اداری مدرن

دکوراسیون داخلی

جهت خرید و نصب پارتیشن اداری با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت و نصب سریع با ما تماس بگیرید

( 09120399509 )

پارتیشن اداری ساده و تزئینی

به زبان ساده، پارتیشن اداری داخلی همان دیوار است اما در یک نسخه سبک، با نصب آسان که موجب تفکیک فضا خواهد شد. اما پارتیشن اداری تزئینی نیز وجود دارد که به جدایی و زیبا سازی محیط  اداری کمک می کند. پارتیشن اداری تزئینی می تواند با طراحی شفاف یا ترکیبی فضای اداری را از حالت کسل کنند به یک محیط اداری جذاب مبدل کند.

پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن اداری ثابت شامل آجر ، سنگ ، دیوار خشک ، بتن فوم ، چوب و بلوک های شیشه ای است. این ها پارتیشن اداری هستند که نه تنها توابع پهنه بندی را انجام می دهند، بلکه نقش مهمی در تفکیک فضا و آکوسیتیک (عایق صدا) دارند. پارتیشن های اداری  از مقاومت خوبی در برابر رطوبت و دما برخوردار هستند. هم چنین می توان به این دسته از  پارتیشن های اداری قفسه ها، تلویزیون و تزئینات دیواری مختلف آویزان کرد.

پارتیشن های اداری قفسه بندی، به دلیل قابلیت عملکرد فوق العاده خود از محبوب زیادی برخوردار هستند. قفسه های باز با ترکیبی هم بسته در موقعیت مبلمان و میز اداری نقش کاربردی دارند.یکی از گزینه های یک پارتیشن اداری ثابت ، ساختار دودکش است.

مزیت این دسته از پارتیشن ها این است که می توان در آن یک شومینه تعبیه کرد که امکان مشاهده آتش از نقاط مختلف محیط اداری را به مدیران و کارکنان محیط اداری می دهد، ساختار شومینه علاوه بر تنظیم گرما محیط اداری، نقش مهمی در زیبا سازی مکان اداری دارد.

پارتیشن زیبا

پارتیشن اداری کشویی و متحرک

از نام پارتیشن اداری متحرک مشخص است که چنین پارتیشن های اداری داخلی به صورت درها عمل می کنند. این که آیا پارتیشن با توجه به نوع درهای کشویی باز شود یا مانند یک کتاب باز می شود در وهله اول با توجه به کاربرد پارتیشن اداری متحرک مشخص خواهد شد.با استفاده از پارتیشن اداری دوجداره شیشه ای به شکل درهای کشویی، می توان امنیت دو قسمت اداری مختلف را بالا برد هم چنین باعث تفکیک دو فضای اداری به صورت متحرک و ثابت خواهد شد

پارتیشن اداری متحرک از خاصیت عایق صدا برخوردار است هم چنین این دسته از پارتیشن های اداری بسیار محکم و بادوام می باشند.پارتیشن اداری کشویی مانند پرده های چوبی افقی کاملاً در فضای داخلی مدرن جا می شوند، نصب پارتیشن اداری تک جداره یا نصب پارتیشن اداری دو جداره کشویی همراه با تلفیق نورپردازی قادر است به محیط اداری جذابیت و آرامش خاصی ببخشد.

یک پارتیشن اداری متحرک می تواند چندین کار را همزمان انجام دهد. به عنوان مثال نصب پارتیشن اداری متحرک می تواند برای پشتیبانی از تجهیزات ویدیویی، سیستم ذخیره سازی در اتاق کنفرانس، یا به عنوان آینه یا تابلو نقاشی مورد توجه قرار گیرد.

دکوراسیون داخلی

انواع پارتیشن های اداری مورد استفاده در دکوراسیون داخلی

پارتیشن اداری چوبی           

پارتیشن اداری چوبی می تواند به رنگ طبیعی باقی مانده و یا با رنگ پوشیده شوند. یکی از محبوب ترین رنگ های مورد استفاده، رنگ سفید است. الگوهای توری سفید بسیار سبک، مطبوع و پسندیده است، در حقیقت، این چنین پارتیشن ها به راحتی می تواند به عنوان قفسه های باز یا حتی کنسول هایی که به عنوان میز، عمل کنند.

پارتیشن اداری

( 09120399509 )

پارتیشن اداری تلفیق شده با رنگ آکریلیک

سطح آکریلیک نوعی شیشه تزئینی است که، اغلب در پروژه های طراحی اخیر یافت می شود. سازه های آکریلیک سازگار با محیط زیست، با دوام و در عین حال سبک، می توانند در صورت ادغام با پارتیشن اداری به صورت دکوراسیون لوکس برای محیط های اداری جلوه کنند.

پارتیشن اداری mdf

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده می توان گفت که پارتیشن اداری و نصب آن در یک محیط اداری پیوند نزدیک و عمیقی با دکوراسیون و طراحی دکوراسیون اداری دارد. در واقع می توان گفت دکوراسیون اداری به عنوان یک هدف به منظور ارتقا یک محیط اداری محسوب می شود، که بستر اولیه آن را پارتیشن اداری فراهم می کند.گروه تولیدی نماپارت با فعالیت نزدیک به 15 سال در صنعت دکوراسیون داخلی و پارتیشن اداری، امروزه بیش از پیش با ارائه خدمات تخصصی تر به توسعه و اجرای طرح های خلاقانه می پردازد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید09120399509 )

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان جهت نصب پارتیشن

فقط کافیه تماس بگیری

دیوار کوب تمام mdf