محیط اداری یک فضای عمومی است که در هنگام صحبت از فضای یک محیط اداری، کفپوش های اداری نیاز به توجه ویژه ای دارد. در برخی مواقع، انتخاب یک کفپوش اداری متناسب با محیط اداری از دغدغه های مدیران و طراحان دکوراسیون است. زیرا در هنگام نصب کفپوش باید به عوامل زیادی نظیر زیبایی شناسی و تطابق کفپوش با محیط اداری در نظر گرفته شود. کفپوش و پارتیشن اداری ظاهر یک محیط اداری را تضمین می کنند. نصب پارتیشن و کفپوش متناسب با فضای یک محیط اداری می تواند به بهترین نحو منعکس کننده شغل کارمندان یک محیط اداری باشد. انتخاب یک کفپوش متناسب با فضای اداری نقش مهمی در زیبایی شناختی یک فضای اداری دارد. تنها عاملی که می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت و ظاهر یک محیط اداری تاثیری بسزایی بگذارد، وجود یک کفپوش اداری مناسب و متناسب با پارتیشن اداری یک مجموعه است. یک کفپوش اداری باید به گونه ایی انتخاب و نصب شود که تاثیرگذاری زیادی برانگیزه کارمندان و جلب مشتریان داشته باشد.

در هنگام نصب کفپوش در یک محیط اداری عواملی نظیر بودجه، طراحی، میزان رفت آمد، مقاومت حرارتی، ثبات رنگ، قابلیت شست و شو و نگهداری بسیار حائز اهمیت است. معمولا بهترین کفپوش برای یک محیط اداری پر ترافیک، کفپوش هایی هستند که بتوانند در برابر رفت و آمد روزانه، حرکت صندلی ها و سایر وسایل اداری مقاومت کنند. انتخاب شکل و فرم کفپوش اداری باید مورد توجه واقع شود. از آنجا که هر فضای اداری دارای عملکرد متفاوتی است، معمولا یک نوع کفپوش برای پوشانندگی کل محیط اداری مناسب نیست. بهترین راه برای انتخاب نوع کفپوش اداری در نظر گرفتن عملکرد و تعداد مراجعه کنندگان هر فضا است. لابی اولین مکانی است که مشتریان، فروشندگان و کارمندان جدید مشاهده می کنند. بنابراین، کفپوش محل پذیرش یک محیط اداری باید برداشت اولیه خوبی را در افراد ایجاد کند.

همان طور که در مطالب فوق گفته شد هر کفپوش متناسب با یک فضای اداری است. اما نخستین مطلبی که در انتخاب کفپوش اداری برای هر مدیری با توجه به بودجه حایز اهمیت است، مسئله دوام کفپوش اداری است. یک کفپوش اداری باید به گونه ایی باشد که بتواند دوام زیادی در برابر ترافیک های روزانه داشته باشد. کفپوش های اداری ممکن است بر اساس سلیقه، افکار و جوانب متفاوت باشد اما به طور کلی کفپوش های اداری می توانند از جنس لاستیک، چوب، فرش و … باشند. کفپوش کاشی فرش، گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای مدیرانی است که توجه زیادی به مسئله عایق صدا در برابر ترافیک روزانه و گرم کردن محیط اداری می کنند. هم چنین کفپوش های کاشی فرش در بحث ایمنی و سلامت یک محیط اداری نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. بهترین گزینه برای انتخاب یک کفپوش برای محیط اداری- تجاری، کفپوشی است که  علاوه بر سبک پیرو از دیوار پوش و فضای اداری، دارای مقاومت بالا و تمیز کردن و نگهداری آسان است. کفپوش هایی که به راحتی تمیز و نگهداری می شوند بهترین گزینه در هر محیط کاری هستند.

اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام