سقف کاذب اداری

سقف ها یکی از خاص ترین قسمت های محیط اداری هستند. بنابراین باید به تمرکز بیشتری در انتخاب آن داشت تا همواره فضای دلپذیرتری برای یک محیط اداری ایجاد کرد. سقف کاذب اداری شامل یک لایه سقفی دوم است که از لایه اول به کمک یک قاب فلزی معلق است. سقف کاذب به خودی خود کلمه جالبی است. در واقع سقف کاذب به این معناست که قرار است سقف واقعی عایقی مجازی برای جلوه های نور پردازی و نصب آویز چراغ ها و فن های تهویه و … داشته باشد. در گذشته مخفی کردن سیم ها در دفاتر بزرگ از جمله مهم ترین دغدغه های طراحان دکوراسیون بود. سقف کاذب از جمله اتفاقات جالبی در چند دهه اخیر است که عامل پوشیدگی کابل ها، دریچه ها و لوله ها در دفاتر اداری و پاساژهای تجاری می شود. یک سقف کاذب علاوه بر ایجاد یک دکور عالی، بسیار کاربردی است. سقف کاذب اداری مانند یک عایق عمل می کند و نیاز به تهویه را کاهش می دهد و می تواند در صورت نصب صحیح تا حدودی از اتلاف انرژی جلوگیری کند. هم چنین سقف کاذب عامل کاهش صدای ناخواسته است و از آتش سوزی فضای اداری جلوگیری می کند. سقف های کاذب قابلیت این را دارند که تمام کابل ها و سیم های سیستم تهویه هوا را پنهان کنند.

سقف های کاذب در طرح ها و شکل های بسیاری وجود دارند. سقف کاذب را با توجه به ارتفاع و عرض اتاق اداری انتخاب می کنند. سقف کاذب شامل دو نوع ثابت و قابل جا به جایی است. سقف کاذب یک سرمایه گذاری طولانی مدت است که برای دوره طولانی یک فضای اداری را از آتش سوزی و خطرات جانبی نجات می دهد. سقف های کاذب از جنس های مختلفی نظیر گچی، چوبی، فلزی، شیشه ای و … ساخته می شوند. سقف های کاذب گچی به شکل تخته های مربعی شکل ساخته می شوند که به کمک یک چارچوب آهنی آویزان می شوند. این شکل از سقف های کاذب جلوه خوبی به فضای اداری می دهد. سقف کاذب اداری چوبی به علت بافت طبیعی خود بسیار هزینه بر هستند و به طور معمول در فضاهای مسکونی استفاده می شوند. در هنگام انتخاب و نصب سقف های کاذب چوبی می توان شاهد هنر نقاشی و معماری بود.

سقف های کاذب شیشه ایی غیر شکننده عایق گرما هستند و علاوه بر ویژگی مقرون به صرفه خود در فضای اداری می توانند موجب یک تغییر و دگرگونی جذابی در یک محیط اداری شوند. از جمله پرطرفدارترین سقف های کاذب، سقف های کاذب فلزی هستند که علاوه بر ساختار شکیل خود دارای نصب بسیار آسان، نگهداری و مقاومت بالا هستند. سقف های کاذب می توانند متناسب با هر فضای اداری انتخاب شوند و یا با یکدیگر ترکیب شوند. اما خاصیت و وظیفه کلی آن ها یکسان است. سقف کاذب می تواند علاوه بر زیبایی یک محیط اداری و شرکتی، سبب ایجاد یک نظم کلی در محیط اداری شود و یک سطح هموار را برای پشت بام پدید آورد. با تمام مزایا های فوق، سقف های کاذب می توانند عامل کاهش ارتفاع محیط اداری شوند.

اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام