دیوارپوش اداری

در گذشته واژه “اداره” تصاویری از دیوار های خاکستری، روشنایی لامپ های سفید را به ذهن می آورد. اما اکنون با رشد روز افزون خلاقیت در حوزه معماری و دکوراسیون، ایده های بیشتری به جهت تبدیل یک اداره کسل کننده به یک محیط خلاق و زیبا وجود دارد. طراحی داخلی محیط اداری تنها محدود به دکوراسیون داخلی نیست. به همین دلیل طراحان دکوراسیون به جنبه هایی نظیر دیوارپوش، کفپوش و معماری موجود در ساختمان اداری در کنار دیگر جنبه های بصری توجه دارند. انتخاب یک دیوارپوش متناسب با فضای اداری، نه تنها محیط اداری را به بهترین نحو نشان می دهد بلکه افراد مشغول به کار در این محیط را ترغیب می کند تا به بهترین شکل انجام به کار کنند. انتخاب یک دیوارپوش اداری مناسب، محیط بهتر و جذاب تری را برای مدیر مجموعه، کارمندان و مشتریان ایجاد می کند. به طور معمول ساختمان های اداری عمومی و خصوصی که ترافیک رفت و آمدی بالایی دارند، نیازمند به دیوارپوش های با دوام بیشتری هستند. یک دیوارپوش اداری متناسب با فضای اداری پر رفت آمد باید علاوه بر ماندگاری بالا به گونه ایی تعبیه شود که خراش ها و نقص های دیوار اصلی را بپوشاند.

دیوار پوش های اداری علاوه بر دگرگونی فضای اداری، از اهمیت ویژه ایی در حوزه سلامت برخوردار هستند. انتخاب رنگ و طرح یک دیوار پوش اداری تاثیر زیادی در روشنایی یک فضای اداری دارد. همچنین دیوار پوش های اداری امکان طراحی لوگو و نام تجاری- اداری را به مدیر یک مجموعه اداری خواهد داد و فرصت داستان پردازی و ایده پردازی را برای یک فضای اداری فراهم می کند.دیوار پوش های اداری می توانند متناسب با فضای اداری چوبی، چرمی، سه بعدی، آلومینیومی، سنگی و … باشند. معمولا بهترین و مقرون به صرفه ترین دیوارپوش های اداری را دیوارپوش های آلومنیومی شامل می شوند. دیوار پوش های آلومینیومی علاوه بر ساختار شکیل و زیبای خود، جلوه زیبایی به یک فضای اداری می دهد و می توانند باعث انعکاس نور شوند و زیبایی جذابی به فضای اداری دهند. دیوار پوش های آلومینیومی بسیار با دوام و قابل شست و شو هستند.

از دیگر مزایا دیوارپوش های اداری می توان به این موضوع اشاره کرد که دیوار پوش ها می توانند عنوان یک سد کننده صدا بین اتاق و هر آنچه  که در آن طرف دیوار باشد عمل کنند. ترکیب های به کار رفته در ساختار دیوار پوش های عایق امکان کاهش نویز و پارازیت را در یک فضای اداری فراهم می آورند. امکان ایجاد یک حریم خصوصی از دیگر خاصیت های انتخاب یک دیوار پوش اداری مناسب است. مدیر و یا طراحان دکوراسیون در هنگام انتخاب یک دیوار پوش اداری باید ویژگی هایی نظیر انعطاف پذیری، قابلیت حمل و نقل و استفاده مجدد و ادغام با درهای شیشه ایی را در نظر بگیرند. دیوارپوش های اداری می توانند با هنر معماری ادغام شوند و با یک هزینه مقرون به صرفه به فضای اداری جلوه خاصی دهند.

اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام